Mivel Szatmárnémetiben a legnagyobb a víz- és kanalizálási hálózat lefedettsége, itt viszonylag kevesebb munkára lehet számítani. Az ivóvízhálózatot nyolc, a kanalizálási hálózatot pedig 16 kilométer hosszan rehabilitálják; modernizálják és bővítik a szennyvíztisztító állomást, valamint épül majd hat pumpaállomás a szennyvíz számára.
Nagykároly ivóvízét Szamosdobról kapja, ahol 11 kutat rehabilitálnak, ötöt pedig megépítenek és felszerelnek. Rehabilitálják továbbá azt a 21,5 km hosszú vezetéket, amelyen az ivóvíz eljut Nagykárolyig. A városban 3,5 km-el bővítik a víz-, 17 km-el pedig a kanalizálási hálózatot, míg 10 km víz és 8 km kanalizálási hálózatot felújítanak. Emellett létrehoznak öt pumpaállomást a szennyvízhálózat számára.
Tasnádon modernizálják az ivóvízkezelő állomást, építenek egy új szennyvíztisztító állomást, 11 km-el bővül majd a víz, 17 km-el pedig a kanalizálási hálózat; a meglévő vízhálózatot 7 km, a kanalizálási hálózatot pedig 3 km hosszan rehabilitálják majd. A szennyvízhálózat számára hat új pumpaállomást hoznak létre.
Avasfelsőfalu esete hasonló Nagykárolyéval: itt hat kilométer vezetéket kell modernizálni ahhoz, hogy a víz eljusson a városba. Felújítják a meglévő kutakat és a kezelő állomást, bővítik és modernizálják a szennyvíztisztító állomást. Kiépítenek 20,4 km víz- és 1,5 km kanalizálási hálózatot, rehabilitálnak további 4 km vízvezetéket, létrehoznak három pumpaállomást a szennyvíz számára.
Sárközújlakon épül majd egy ivóvízkezelő állomás, 18 km víz, 13 km szennyvízvezeték; három kút, négy szennyvíz-pumpaállomás és egy szennyvíztisztító állomás. Erdődön 9 kilométerrel bővül majd a szennyvízhálózat, amihez épül majd négy pumpaállomás és egy szennyvíztisztító állomás.
Az összesen 14 települést érintő projekt összköltségvetése 433,5 millió lej (közel százmillió euró), amiből 78,5% az Európai Unió vissza nem térítendő támogatása, 12%-át a román kormány, 1,8%-át az érintett önkormányzatok, 7,66%-át pedig az Apaserv biztosítja - az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank hitele révén.
A munkálatoknak 2015-ig kell elkészülnie.